Výpis zájezdů Chorvatsko - info a FKK / Istrie - info

Chorvatsko - info a FKK / Istrie - info

ISTRIE

Istrie a její pobřeží jsou pravým rájem pro naturisty. Řada dobře vybavených FKK-středisek, čistá voda, skalnaté pobřeží vystřídané občas oblázkovými plážemi, to vše je připraveno poskytnout našim naturistům ty nejlepší podmínky především pro rodinnou dovolenou.

Ve všech naturistických střediscích máte možnost sportovního vyžití. Budou Vám nabízeny výlety jak po souši, tak loďkami a loděmi - především na ostrovy Brioni, do Limského fjordu, do Terstu, Benátek, Puly a dalších významných středisek na jadranském pobřeží. Postačí sledovat vývěsky v recepci a naslouchat agentům jednotlivých místních CK.

Istrie si lidé vážili již v pradávných dobách, což potvrzují i archeologické nálezy z paleolitické, bronzové a železné doby. Istrii obývali před 2 000 lety Ilirové. Římské císařství, Byzanc, stěhování Slovanů, Chorvaté, Germáni, Benátčané, Napoleon, Rakousko-Uhersko, Italské království, světové války - to vše zde zanechalo své stopy.

mapa_istrie_259

Doprava vlastním autem

tento způsob dopravy do této části Chorvatska je nejvhodnější a pokud jsou v autě alespoň dvě osoby i nejekonomičtější. Navíc si můžete vzít s sebou především dostatek nápojů, které jsou v Chorvatsku nejdražší. Někde máte možnost cestovat v libovolný den a volit si délku svého pobytu u moře. Rovněž trasu z domova až k Jadranu, a především pak zpět, je možno libovolně volit a přizpůsobovat ji i momentálnímu počasí. Vede převážně velice pěknou krajinou, slovinskými a rakouskými Alpami. Máte možnost navštívit jezera Bled a Bohinj pod nejvyšší horou Slovinska Triglavem, překonávat alpské průsmyky či se zastavit u některých, převážně termálních jezer u Klagenfurtu, kde je i několik FKK-středisek. Cesta autem trvá z Prahy okolo 12 hodin a vzdálenost z Pra-hy na Istrii je přibližně 900 km, na ostrov Krk rovněž.

Doprava autobusem

(zajistí Vám naše CK) - při tomto typu dopravy je nutno se přizpůsobit jízdním řádům kyvadlové dopravy z ČR do Chorvatska. Autobusy vyjíždějí z vlasti obvykle v pátek odpoledne, v sobotu probíhá „střídání“ turnusů u Jadranu a zpět do ČR se autobusy vracejí v neděli po obědě. Autobusy jezdí od poloviny června do poloviny září. Autobus zastavuje pouze na pravidelné hygienické zastávky.

Cena autobusové přepravy na Istrii a zpět = 1 900 Kč/os., z některých měst v ČR svoz za příplatek. I čeští autodopravci přecházejí na evropský systém přepravy. Převážná část autobusových linek proto vyjíždí z nejvzdálenějšího místa v ČR a projíždí jeho hlavními dopravními uzly a obdobně pak v Chorvatsku projíždí po určené trase turistickými centry. Někde zajíždí až k recepcím, někde do určených výstupních a nástupních míst. Autobusovou dopravu na Istrii Vám zprostředkujeme u našich osvědčených partnerů.

 

Počasí v této lokalitě:

Výpis zájezdů Chorvatsko - info a FKK / Istrie - info

Array