Výpis zájezdů Francie - info a FKK / Středomoří - info

Francie - info a FKK / Středomoří - info

STŘEDOMOŘÍ

Kromě Korsiky a Atlantiku nabízíme možnost prožití dovolené ve Francii i u Středozemního moře v oblasti Lví zátoky mezi Cap d’Adge a Perpignanem u španělských hranic.

Oblast Lví zátoky je charakteristická poměrně stálými západními větry od Atlantiku podél Pyrenejí, což vytváří ideální podmínky zejména pro ctitele windsurfingu. Pro děti je příjemné si hrát na vyhřátých písečných plážích, jejich rodiče zase uvítají, že mořské dno klesá poměrně pozvolna. Příjemnou změnou jsou případné výlety od moře do vyso-kohorských partií Pyrenejí, jak ve Španělsku, tak i v Andoře a Francii.

Pobyt ve Francii může být i finančně velice výhodný - ubytování je cenově přijatelné, cestovat je možno mimo dálnice, po státních silnicích a potraviny nakupovat v řetězci velkoprodejen EUROPE DISCONT a LEADER PRICE za ceny někdy nižší než u nás doma.

mapa_stredomori_300

Doprava a tranzitní ubytování při cestách do FKK-center ve Francii:
Do Francie je možno cestovat především vlastním osobním vozidlem (železničáři příp. i vlakem), přičemž vzdálenost Praha-Lví zátoka = asi 1 500 km
Z uvedeného je zřejmé, že vzdálenost do těchto středisek není tak veliká, rozhodně je sem blíže než do Bulharska a po podstatně kvalitnějších silnicích s kompletní infra-strukturou. Tranzitní dálnice v Německu jsou prozatím zdarma, ve Francii se platí mýtné (v průměru 10 EUR/100 km) - je však možno, pokud moc nepospícháte, využít souběžně vedených státních silnic, které jsou v dobrém stavu a zdarma.

Doporučujeme při cestách do Francie:
• pokud nemáte vícečlennou rodinu, pak cestovat na dovolenou s přáteli a pronajmout si ve francouzských střediscích společně co největší bungalov = příznivé ceny, ale !!!
• !!! o větší, a tím levnější bungalovy s více místnostmi je mezi naturisty velký zájem a bývají brzy vyprodány - zaknihujte si proto svoji dovolenou včas
• cestovat mimo hlavní sezonu = příznivé ceny
• cestovat ve Francii po hlavních státních silnicích, nikoliv po placených dálnicích = značná finanční úspora
• nepospíchat a cestou navštívit historická místa nebo turistické oblasti na zvolené trase (Alpy, zámky na Loiře, Paříž, Orange, Nimes, Carcassone, Avignon, Milano, San Remo, Monaco,...), s ubytováním i trasou Vám poradíme
• naplánovat si během pobytu cestu do Andorry = výhodné nákupy, především potravin, drogistického zboží a sportovních potřeb v bezcelní zóně, především poblíž
španělských hranic a průjezd krásnými průsmyky a údolími Pyrenejí

!!! Ve francouzských naturistických střediscích se vyžaduje členství v INF, tzn. v případě českých naturistů být členy NTSC a tím i držiteli známky INF. Ve francouzských FKK-střediscích je obvyklé požadovat při příjezdu složení kauce ve stanovené výši. Tato kauce je určena na případnou úhradu způsobených škod. Pokud nic nepoškodíte - kauce Vám bude beze zbytku vrácena.

Ubytování ve 4 - lůžkových objektech je určeno zejména pro rodiny, není zrovna vhodné pro 2 páry.

Počasí v této lokalitě:

Výpis zájezdů Francie - info a FKK / Středomoří - info

Array